Fotogalerie - Prevence pod názvem „Nepokoušej osud“

05.11.2014

Úplně za jiný konec uchopili preventisté Policejního prezidia České republiky prevenci na téma závislosti na drogách, alkoholu i úskalí internetu, než se od nás policistů očekává. Přednášek na tato témata absolvují žáci škol během školní docházky nesčetně mnoho, spoustu „kázání“ si někteří určitě vyslechnou od rodičů, prarodičů a příbuzných (což je určitě správné), ale málokdy se jim naskytne příležitost být tváří tvář před někým, kdo se v centru takovýchto problémů ocitl. Do pilotního programu společně s námi vstoupil finalista 2. řady známé soutěže Česko hledá SuperStar Michal Hudček, který ze svých zkušeností věděl, o čem mluví. Určitě oceňujeme odvahu hlavního interpreta, který se nestyděl hovořit i o tom, co se mu v životě právě kvůli takovému „přešlapu“ nepodařilo. Stejnou upřímnost moderátor očekával i od posluchačů, kteří se nebáli přiznat, jaké oni mají už v žákovském věku zkušenosti s cigaretami a marihuanou.

 
Dnešní zábavnou show v kongresovém a společenském centru v pardubickém AFI Palace shlédlo tisíc žáků nejen pardubických základních škol, kteří ve dvou skupinách po dobu 90 minut poslouchali známé i méně známé písničky, během kterých mohli přemýšlet o právě vyřčených skutečnostech, jež nekončily „happyendem“. Cílem projektu nebylo žáky vystrašit, ale ukázat jim, že každý z nich je jak se říká strůjcem svého osudu a mnohdy stačí říci pouze jedno slovo o dvou písmenkách „NE“. Dostat se do populární party, to by chtěl nejspíš každý, ale stojí za to riskovat zdraví, život, přátele, rodinu, kariéru a spoustu dalších hodnot jen proto, abyste byli na chvíli takzvaně „IN“? To určitě ne a právě s cílem přesvědčit o tom mladé pardubické posluchače přijel za námi moderátor programu Josef Kudrna, preventistka policejního prezídia nprap. Bc. Petra Literová i Michal Hudček.
 
V závěru tiskové zprávy patří velké poděkování nejen interpretům, ale i majitelům kongresového sálu za propůjčení prostor a poskytnutí veškerého servisu i zázemí. V neposlední řadě děkujeme i fotografu Deníku, Jiřímu Sejkorovi, za obrazové zadokumentování akce konané v Pardubicích.
01020304050607

Doporučujeme: