Akce

Filmový festival Ekotopfilm v Pardubicích

04.04.2017

Festival filmů o udržitelnosti života na Zemi přijíždí do Pardubic 

 

Oceněné filmy o udržitelném rozvoji z celého světa přiváží festival Ekotopfilm ve dnech 3. a 4. dubna do Paláce Atrium v Pardubicích. Na návštěvníky čeká i beseda celosvětové organizace pro ochranu moří a oceánů Sea Shepherd. Veškerý program festivalu je zdarma. 

Dokumentární filmy o krásách přírody, záhadách lidského zdraví, neobvyklých způsobech života a překvapivých řešeních klimatických změn společně s přednáškou se zakladatelem české pobočky organizace Sea Shepherd Martinem Švadlenkou o tom, proč je ochrana moří důležitá i pro Českou republiku -to je to nejlepší na programu mezinárodního filmového festivalu o udržitelném rozvoji Ekotopfilm, který v rámci festivalové tour přijíždí letos do Pardubic úplně poprvé.

„Naším cílem je zpřístupnit lidem udržitelný rozvoj srozumitelnou, názornou a zábavnou formou. Dokumentární film považuji za velmi moderní audiovizuální formu vyprávění pravdivých příběhů, které dokážou s lidmi pohnout, “ představuje poslání festivalu ředitel Ekotopfilmu František Štefan.

Z bohaté filmové nabídky stojí za podívanou cenami ověnčený Yellowstone,  který přináší dechberoucí a technicky dokonalé záběry krajiny, divoce žijících zvířat a činných gejzírů z nejstaršího národního parku Ameriky. Díky tomuto filmu, který navíc doprovází skvělá hudba, budete mít pocit, že se tam právě nacházíte.

Nevěříte, že ze zbytků jídla, které vyhodíme, je možné uvařit hotové delikatesy? Vaření z odpadu jako zábavnou lifestylovou záležitost prezentuje sympaťák David ve filmu Vaření z odpadu. Stačí mu k tomu nahlédnout do našich lednic a předělat popelnici na stylový pojízdný bufet. Tento film je delikátní zážitek.

Okem je nespatříte. Jsou jich miliony. Jsou to živé organismy, na nichž závisí náš život a žijí v našem těle. Že nejsme jen lidé ale celý biosystém, ukazuje pozoruhodný snímek Lidské tělo: mikroskopické safari.

Film Suri slovenského režiséra a porotce festivalu Ekotopfilm Pavola Barabáše o přírodním kmenu z Afriky vyrazí dech tím, jakým způsobem života se dá žít v 21. století a upozorňuje na důležitost, kterou rozmanitost lidstva představuje pro planetu.

Klimatická chyba nabízí jednoduché a praktické řešení ke zmírnění následků klimatických změn, které se projevují například sesuvy půdy, odvodňováním krajiny, nezvladatelnými lesními požáry nebo táním ledovců.

Kompletní program je k dispozici na webu www.ekotopfilmfestival.cz .

Doporučujeme:

Muži o ženách
Ples pro Itibo